You are currently viewing מחפשים פונדקאית: מדריך בחירה בארץ או בחו"ל
מחפשים פונדקאית: מדריך בחירה בארץ או בחו"ל

הליך הפונדקאות מאפשר להורים המיועדים להגשים חלום ולהביא ילד לעולם בעזרת אם נושאת. זהו הליך מורכב וממושך, וההורים המיועדים צריכים להחליט האם לעבור את הליך הפונדקאות בארץ או בחו"ל, כאשר בישראל יש לעמוד בתנאים שנקבעו בחוק. החוק בישראל מפלה את חברי קהילת הלהט"ב, כמו זוגות חד מיניים, לכן עליהם לחפש אם פונדקאית במדינות המאפשרות זאת כמו קנדה וארצות הברית.

כאשר מחפשים פונדקאית בארץ או בחו"ל כדאי לפנות לסוכנות מוכרת ובעלת ותק וניסיון רב שנים בתחום. בחירת האם הנושאת (פונדקאית) היא השאלה הנפוצה ביותר בקרב זוגות הפונים להליך הפונדקאות, הסיבה לכך ברורה מאחר ויש לבחור צלע שלישית כדי להביא ילד לעולם. כדי לסייע לכם, הכנו עבורכם מדריך בנושא איך מחפשים פונדקאית, והצוות שלנו עומד לשירותכם ונשמח לענות על כל שאלה ובקשה בנושא הליך הפונדקאות ובחירת אם נושאת.

 

חיפוש סוכנות

החוק בישראל מאפשר להורים המיועדים העומדים בתנאים שנקבעו בחוק לחפש אם פונדקאית בכוחות עצמם, יחד עם זאת זו משימה מורכבת וקשה, יש קושי רב למצוא אם נושאת לבד, לכן נהוג לפנות לסוכנות ותיקה בתחום הפונדקאות ולבחור אם נושאת באמצעות הצוות המיומן.

חשוב לציין כי הורים מיועדים מתקשים להחליט האם לבחור בהליך פונדקאות בישראל או לבחור בהליך במדינה אחרת. בעזרת צוות הסוכנות קל יותר לקבל החלטה מאחר ומקבלים מידע עדכני על ההליך, המגבלות הקיימות כאשר מחפשים פונדקאית בארץ או בחו"ל, עלויות ומידע חשוב נוסף.

במקרים מסוימים, עדיף להורים המיועדים לעבור את הליך הפונדקאות בחו"ל בגלל הקריטריונים הגמישים יותר לבחירת אם נושאת ובגלל העלויות הזולות יותר במדינות כמו גאורגיה ואוקראינה. יחד עם זאת זוגות שמחפשים ללוות את ההריון ולהיות נוכחים בכל בדיקה צריכים לעבור את התהליך בישראל  , כמו כן זוגות שחשוב להם שהילד יוולד יהודי ולר יצטרך לעבור גיור קטינים במקרה שהתהליך מתקיים בחו"ל .  , זוגות חד מיניים, גברים יחידים ואנשים נוספים מקהילת הלהט"ב לא יכולים לקבל אישור מהוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים כדי לעבור את ההליך בישראל, ולמעשה האפשרויות שלהם יחסית מצומצמות מאחר ורק מדינות מעטות מתירות פונדקאות להורים מיועדים מקהילת הלהט"ב.

המלצות על הסוכנות 

בעקבות הפופולרית והביקוש הרב להליכי פונדקאות בארץ או במדינה אחרת, צצו לא מעט סוכנויות המציעות לזוגות ולהורים המיועדים ליווי אישי וצמוד בדרך להביא ילדים לעולם. בחירה הסוכנות הינה קריטית עבור ההורים המיועדים, לכן אין לוותר על סקר שוק מקיף, חשוב לקרוא מידע על הסוכנות, לבדוק כמה שנים היא קיימת, לכמה זוגות היא סייעה, באילו מדינות היא פועלת ומיהם אנשי הצוות של הסוכנות בארץ ובחו"ל. 

כדי לקבל החלטה נכונה ושקולה יש לבקש רשימת ממליצים וכדאי לבקש המלצות גם מהסביבה הקרובה, כמובן מהורים וזוגות שעברו את הליך הפונדקאות בעזרת הסוכנות.

הצעת מחיר – סקר שוק

כמו בכל החלטה לפני רכישת שירות או מוצר מסוים, חשוב להשוות הצעות מחיר מכמה סוכנויות המתמחות בתחום הפונדקאות. ישנם פערי מחיר משמעותיים בין הסוכנויות השונות, עם זאת אין ללכת שבי אחרי הצעת המחיר הזולה ביותר וחשוב לעיין היטב בהצעה ולהבין מה כלול בשירות, מהם היתרונות של סוכנות זו או אחרת על פני המתחרות שלה ועוד.

הליך הפונדקאות בארץ ובחו"ל אינו זול, יש עלויות נלוות נוספות שחשוב לשים לב אליהן, לכן כאשר מחפשים פונדקאית יש להתייחס גם לשקיפות מצד הסוכנות, לכל העלויות הכרוכות בהליך ולגורמים נוספים כמו ניסיון, ליווי אישי ורגשי על ידי מומחים, רופאים בכירים, צוות דובר אנגלית (בחו"ל), מאגר גדול ומגוון של מועמדות לפונדקאות ועוד.

מה חשוב לבדוק כאשר בוחרים פונדקאית?

כאשר מחפשים פונדקאית יש להתייחס לגורמים הבאים:

 • טווח הגילים של הפונדקאיות, בהתאם לחוקי המדינה, בישראל עליה להיות בטווח הגילים 38-22.
 • מצב בריאותי ונפשי.
 • האם הפונדקאית ילדה בעבר?
 • מצב סוציו אקונומי.
 • רווקה או נשואה.
 • דת.
 • תעודת יושר.
 • הערכה פסיכולוגית.

המאמר נכתב על ידי :

מינה יולזרי - מרכז להורות
מינה יולזרי

מנהלת את המרכז להורות באמצעות פונדקאות

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן גוריון
סיימתי תוכנית הסבה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב
תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות של טיפול משפחתי וזוגי מאוניברסיטת תל אביב
סיימתי קורס גישור וקורס בהנחיית קבוצות

עדה אטיאס - מרכז להורות
עדה אטיאס

מנהלת את המרכז להורות באמצעות פונדקאות

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בן גוריון
תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות של טיפול משפחתי וזוגי מאוניברסיטת תל אביב
סיימתי קורס דו שנתי בהנחיית קבוצות

בואו נדבר - הקפה עלינו :)

  אשמח לקבל מידע שיווקי

  תינוקות מפונדקאות - מרכז להורות

  למעלה מ-3000 תינוקות בריאים להורים מאושרים

  עדה אטיאס: 052-2907889 | מינה יולזרי: 052-2907322
  Call Now Button דילוג לתוכן
  1

  אם החלטתם להגשים את חלומכם להיות הורים באמצעות פונדקאות – הגעתם למקום הנכון.

  נשמח אם תשאירו לנו פרטים ואנו ניצור קשר במהלך 24 השעות הקרובות.

   אשמח לקבל מידע שיווקי

   ×