פונדקאות לחד הוריות

חוק הפונדקאות המתוקן בישראל, מאפשר גם לנשים שאינן נשואות להפוך לאמהות.

מאז שחוק הפונדקאות חוקק ב-1996, הוא הגדיר רק את הזוגות הנשואים (גבר ואישה) כבעלי זכאות לתהליך פונדקאות תחת קריטריונים רפואיים מסוימים..

כיום, אישה המאובחנת עם בעיה רפואית, שבגללה היא אינה יכולה להיכנס להריון או שההריון עלול לפגוע בבריאותה, זכאית לעבור בדיקת ועדה לקבלת אישור לתהליך פונדקאות.

בעולם המערבי, מקובל שהחוק יתאים עצמו לרוחן של תפיסות חברתיות מקובלות. הרחבת החוק, הינה מראה טובה להתקדמותה של המערכת החוקתית ביחס לאופן בו החברה רואה ומקבלת בחיוב משפחות חד-הוריות. השינוי הוא אומנם חיובי, אך הוא הגיע באיחור ניכר ועדיין לא נעשה בצורה מושלמת. הביקורת המרכזית, היא על כך שגברים טרם נכללו בשינוי והם עדיין לא יכולים להפוך להורים באמצעות תהליך פונדקאות. ביקורת נוספת שנשמעת, היא שהחוק עדיין אינו מאפשר תרומת ביצית וגם תרומת זרע.

נשים שאינן נשואות והביציות שלהם אינן תקינות, לא תוכלנה ליהנות מהתיקון בחוק הפונדקאות.

מניסיוננו, 50 אחוז מהזוגות נעזרים בתרומת ביצית. אישה שאינה נשואה, תיעזר באופן טבעי בתרומת זרע. אך אם מבחינה רפואית הביציות שלה אינן תקינות, היא לא תוכל להפוך לאמא באמצעות פונדקאית. משמעות הדבר, היא שנשים רווקות עדיין מופלות לרעה מבחינת יכולתן להפוך לאימהות באמצעות תהליך הפונדקאות.

בואו נדבר - הקפה עלינו :)

אשמח לקבל מידע שיווקי

למעלה מאלף תינוקות בריאים להורים מאושרים

עדה אטיאס: 052-2907889 | מינה יולזרי: 052-2907322
סגור תפריט
1

אם החלטתם להגשים את חלומכם להיות הורים באמצעות פונדקאות – הגעתם למקום הנכון.

נשמח אם תשאירו לנו פרטים ואנו ניצור קשר במהלך 24 השעות הקרובות.

אשמח לקבל מידע שיווקי

×